m

Ovocentrum - Valašské Meziříčí

Ovocentrum - Valašské Meziříčí

Hlavní stránka Školní projekt
Školní projekt

 

OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL

MLÉKO DO ŠKOL


Spojení projektů Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol pod společný projekt s názvem ŠKOLNÍ PROJEKT schválila vláda 8.3.2017. Vládní nařízení č. 74/2017 Sb. je platné od 15.3.2017 a zavádí změny pro školní rok 2017/2018
Od září 2017 budeme školám dodávat vedle ovoce a zeleniny nově také mléko a mléčné výrobky.
Novinkou je, že na veškeré dotované produkty budou mít NOVĚ nárok všechny děti základních škol, tzn. 1 .-.9. ročníků včetně přípravných tříd.
ZDARMA bude nadále ovoce, zelenina, ovocné šťávy, ovocné pyré, NOVĚ ZDARMA také neochucené mléko a neochucené mléčné výrobky (např. jogurt, sýr, tvaroh). Výdej neochucených mléčných výrobků bude velmi zjednodušený, odpadá evidence o výdeji, výběr peněz a podobně, výdej těchto produktů bude stejně jednoduchý, jako výdej ovoce a zeleniny.
Ochucené mléčné výrobky si budou moci i nadále zájemci zakoupit, za sníženou cenu.
V tuto chvíli zatím neznáme četnost závozů a počet výrobků, které budeme vozit. SZIF zveřejní některé informace až na konci června. Četnosti dodávek a finanční nároky zvežejní SZIF až v srpnu a září t.r. Předpokládáme však, že zachováme počet závozů jako nyní (tzn. 1 x za 14dní) a děti dostanou 2ks ovoce, zeleniny či šťávy a 2ks neochucených mléčných výrobků. Doporučujeme vyzkoušet především neochucené mléčné výrobky a to z důvodů odbourání administrativní zátěže.

NEJEN OVOCE MY DOBŘE ZNÁME, ZDRAVÍ DO ŠKOL DODÁVÁME!