m

Ovocentrum - Valašské Meziříčí

Ovocentrum - Valašské Meziříčí

Hlavní stránka Sortiment Exoty Granátové jablko
Granátové jablko
ovocentrum_ovoce_zelenina_granotove_jablko

Kdo se s granátovým jablkem ještě nesetkal, jistě ho velmi překvapí. Jedná se kulatý červený plod a pod jeho pevnou a relativně silnou slupkou na nás čeká ohromné množství malých bílých semínek obalených v rosolovitém míšku obvykle jasně červené barvy.

Můžeme se však setkat také se světlými, růžovými či naopak až téměř černými kuličkami. Zralé granátové jablko má výbornou sladkou osvěžující chuť a velice jej tak oceníme nejen během horkých letních dní. Konzumovat jej lze syrové i z něj připravit celou řadu pochutin.

Granátové jablko obsahuje veliký podíl vody a dále vitamíny A, B a C. Z minerálů můžeme jmenovat například sodík a další látky. Konzumací granátového jablka si zajistíme nejen pevnější zdraví, ale také dlouhé mládí. Tajuplné exotické ovoce je často součástí také kvalitních kosmetických výrobků, které se starají o naši krásu.

Nejjednodušší je dopřát si granátové jablíčko jako chutnou svačinu v čerstvém stavu. Mimo to však najde i další široké uplatnění. Oblíbená je šťáva z granátového jablka, která je navíc nesmírně chutná.

Ke kráse a zdraví díky granátovému jablku

Granátové jablko skvěle chutná a příznivě působí na naše zdraví. Dokáže snížit hladinu škodlivého cholesterolu v krvi, posiluje imunitní systém a tím výrazně zvyšuje obranyschopnost organismu. Dokonce bylo prokázáno, že granátové jablko působí velmi příznivě při prevenci či léčbě rakoviny. Mnoho lidí jistě ocení také snížení krevního tlaku a celkové pročištění krve.